Walne Zgromadzenie Wspólników Powiatowego Centrum Medycznego Sp. z o.o. NZOZ Szpital Powiatowy w Wieruszowie
W dniu 21 czerwca 2012 r. pod przewodnictwem Starosty Wieruszowskiego Andrzeja Szymanka obradowało Walne Zgromadzenie Wspólników Powiatowego Centrum Medycznego Sp. z o.o. NZOZ Szpital Powiatowy w Wieruszowie, reprezentowane przez Zarząd Powiatu Wieruszowskiego.
Ocenie poddano sprawozdanie finansowe Spółki za rok 2011, a także sprawozdania z działalności Zarządu oraz Rady Nadzorczej. W wyniku dogłębnej analizy, po wyjaśnieniach i odpowiedziach na liczne pytania członków Walnego Zgromadzenia dotyczących sfery finansowej, organizacyjnej oraz kontrolno-zarządczej funkcjonowania Spółki, zatwierdzono w/w sprawozdania.
Bilans spółki na dzień 31.12.2011r. po stronie aktywów i pasywów wykazał kwotę 5.605.793,27 zł.
Wykazany zysk netto zamknął się kwotą 507.572,84 zł i uchwałą Walnego Zgromadzenia Wspólników został przekazany w całości na kapitał zapasowy Spółki.
Analiza sytuacji finansowej Spółki wskazuje na jej dobrą kondycję ekonomiczną, co potwierdzają dane finansowe:
- suma bilansowa – 5.605.793,77zł
- aktywa trwałe – 1.864.094,86 zł
- kapitał własny – 4.632.645,27zł
mające tendencję wzrostową na przestrzeni wszystkich lat istnienia Spółki. Podobny trend odnotowano również w zakresie wskaźników płynności i obrotowości kapitału Spółki.
Walne Zgromadzenie Wspólników szczegółowo omówiło z Zarządem Spółki oraz Radą Nadzorczą kwestie związane z bieżącym i perspektywistycznym funkcjonowaniem firmy. Zarząd PCM Sp. z o.o. poinformował Walne Zgromadzenie Wspólników i Radę Nadzorczą o podjętych działaniach w celu uruchomienia nowych działalności w miejsce zawieszonego oddziału ginekologiczno – położniczego i neonatologicznego. Zarząd wystąpił do NFZ o rozpisanie konkursu ofert na następujące świadczenia medyczne:
- program profilaktyki raka szyjki macicy – etap pogłębionej diagnostyki
- leczenie szpitalne – chirurgia jednego dnia
- badania endoskopowe
- fizjoterapia ambulatoryjna
- Zakład Opiekuńczo Leczniczy – zwiększenie o 10 łóżek szpitalnych.
Stwierdzono, że szczególną rolę w przyszłości Szpitala będzie odgrywała kwestia możliwości pozyskiwania kadry medycznej. W chwili obecnej brak wyspecjalizowanej kadry powoduje zaburzenia w ciągłości funkcjonowania jednej z komórek szpitala – oddziału ginekologiczno-położniczego. Ze względu na dynamiczne i daleko idące zmiany w systemie funkcjonowania służby zdrowia, szczególną uwagę poświęcono kwestii rozwoju Szpitala.
Celem poznania aktualnych trendów i koncepcji zmian w służbie zdrowia, mając na uwadze Nasz szpital i rosnącą konkurencję ze strony konsolidujących się podmiotów medycznych, stwierdzono potrzebę podjęcia publicznej fachowej dyskusji.
Walne zgromadzenie udzieliło absolutorium organom Spółki za 2011 rok.